logo
قالب آپتیمایز، با طراحی زیبا و منحصر به فرد، دارای طرح بندی متعدد، چندین سایت داشته باشید بدون خرید قالب های گوناگون!

بازاریابی موبایل

مدیریت هزینه

بهینه سازی

بانک ایمیل

تحلیل آنلاین

رضایت شما هدف ماست!
قالب فارسی سازی شده آپتیمایز با 11 طرح بندی مختلف و فروشگاه آنلاین، با ما همراه باشید.

09128885963

info@websitesazan.com

خیابان سمیه مابین سپهبد قرنی و نجات الهی بن بست خاص پلاک 2 طبقه زیر همکف

0
  • سبد خرید خالیست
Top

راه های جذب مخاطب

p

راه های جذب مخاطب

امروزه نزدیک به چندیدن میلیون وب سایت بر روی شبکه جهانی اینترنت قرار دارد که همه آن ها هم به دنبال جذب مخاطب برای وب سایت خود هستند ، برتری که دنیای مجازی اینترنت نسبت یه دنیای حقیقی دارد این است که در آن بین ثروت و شهرت شخص هیچ ارتباطی وجود ندارد به عنوان مثال ممکن است سایت شخصی یک نوجوان از وب سایت یک شخص پولدار و مشهور بشتر بازدید کننده داشته باشد که این مربوط به عوامل جذب مخاطب و راه های درست تبلیغاتی میباشد.
با رشد روز فزون اینترنت و هر چه پیچیده تر شدن و بیشتر شدن سایت ها ما در این دنیای شلوغ باید چگونه برای وب سایت خود مخاطب جذب کنیم؟
چندین عامل در جذب مخاطب مهم هستند:
۱) یکی از عواملی که باعث موفقیت در جذب مخاطب میشود این است که ما بازدید کنندگان سایت خود را بشناسیم و بدانیم که سایت را برای چه کسانی و ب چه منظوری طراحی میکنیم یعنی در اصل برای پیاده
سازی وب سایت خود برنامه منظومی داشتهباشیم ، این عامل خود نیی از راه میباشد که اگر آن را با موفقیت به پایان برسانیم میتوانیم به ادامه راه امید داشته باشیم.

عامل دیگر موتورهای جستجو هستند ، ما نباید این حقیقت را نادیده بگیری که درصد بالای از<br /> ترافیک وب را همین موتورهای جستجو هدایت میکنند

۲) بیشتر افراد برای پیدا کردن سایت مورد نظر خود از موتورهای جستجو استفاده میکنند ، اما همانطور که همه میدانیم کمتر کسی است که نگاهی به سایت هایی که در رتبه های زیر ۳۰ یا قرار دارد می اندارد ، و اغلب آنها به همان چند سایت اول بسنده میکنند ، از این گفته ها چه نتیجه ای میتوان گرف؟ که اگر بخواهیم خود را در یک موتور جستجو معرفی کنیم باید کاری کنیم که در بین ۱۰ وب سایت اول قرار داشته باشیم یا در صدر قرار بگیرین ، که البته این کار ساده ای نمیباشد و این روزها برای خود به یک نوع تجارت تبدیل شده سات ، شرکت های هستند که ادعا میکنند میتوانند اسم سایت ما را در بین ۱۰ سایت اول قرار دهند و یا حتی در صدر لیست که این کار به نوعی غیر ممکن میباشد و صاحب سایت باید در این موارد با هوشیاری هر چه تمام تر برخورد کند.
۳) اما عاملی که بعضی ها فکر میکنند بسیار موثر است اما نتیجه عکس دارد و حسن شهرت سایت ما را از بین میبرد تبلیغات مخفیانه و فرستادن ایمیل تبلیغاتی به پست های الکترونیکی مختلف ویا گرو
های خبری ( خبرگزاری ها) است این کار نه تنها به خود ما ضرر میرساند بلکه باعث آزار و اذیت افراد نیز میشود . به شما توصیه میکنم که از این کار برای جذب مخاطب هیچ گاه استفاده نکنید.
۴) مهمترین عامل در جذب مخاطب تبادل لینک و همکاری بین سایت ها است.
این راه را میتوان حداقل موثرترین راه در جذب مخاطب در بین وبلاگ های ایرانی دانست ، یعنی
برقراری ارتباط با دیگر وبلاگ ها و سایت ها به صورت دو جانبه ( مثلا من لینک شما را در سایت خود قرار میدهم و شما هم لینک سایت مرا در سایت خود قرار بده) این کار شبکه ی پیچیده ای از پیوند های ختف را به وجود می آورد. اما راه پیشرفته تر این کار Webring نام دارد که در آن چندین وب سایت روابطی بین خود برقرار میکنند و مخاطبان خود را به یکدیگر پاس میدهند.